KOSZYK
Bilinska kyselka
Bilinska kyselka

Bilinska kyselka

Kuracja pitna uzdrowiska
Teplice w Czechach
Bilinska kyselka

Bilinska kyselka

Bílinská kyselka jest przedstawicielem królewskiej kategorii wód z źródeł uzdrowiskowych, wód czysto alkalicznych o kwaśnym posmaku (naturalnie gazowanych). Od ponad trzech wieków Bílinská kyselka jest kuracją pitną uzdrowiska Teplice w Czechach, najstarszego europejskiego miasta uzdrowiskowego. Stamtąd sława Bíliny rozprzestrzeniła się na całą Europę, i jest używana między innymi na niestrawność, nadkwaśność żołądka, zgagę, kamienie żółciowe, choroby metaboliczne, dnę moczanową i reumatyzm.

zastosowanie

Tradycyjne zastosowanie w zabiegach uzdrowiskowych

ZATOKI NOSOWE

inhalacje, rozpuszczanie śluzu

WĄTROBA

procesy metaboliczne, obrzęk, dna moczanowa

OSKRZELA

inhalacja, rozpuszczanie śluzu

ŻOŁĄDEK

nadkwasowość, obniżenie produkcji kwasu żołądkowego

ŻÓŁĆ

kamienie żółciowe

PĘCHERZ MOCZOWY

zmniejszenie kwasowości moczu

METABOLIZM

poprawia przemianę materii

STAWY

obrzęk reumatyczny, dna moczanowa

PRZEŁYK

nadkwasowość, zgaga

Zastosowanie Bilinskiej kyselki

Wyciąg z analizy chemicznej dla źródła

Bílinská kyselka to źródło uzdrowiskowe stosowane do kuracji pitnych i inhalacji – alkaliczne źródło wodorowęglanowe o wysokiej mineralizacji (5-7 gramów na 1 litr). Bílinská jest nasycona naturalnym dwutlenkiem węgla. Spośród kationów zawiera głównie sód, potas, wapń, magnez i żelazo, z anionów chlorki, siarczany, fluoryd i wodorowęglanowan. Temperatura źródła wynosi 15°C. (Analiza wykonana przez RL PLZ MZ ČR Karlovy Vary 20.12.2018)
Naturalny CO2 – 2 410 mg/l
Całkowita mineralizacja – 7 276 mg/l
PH (przy 16 stopniach C) – 6,7
KATIONY(mg/l)
Lit Li+
4,33
Sód Na+
1 720
Potas K+
82
Magnez MG2+
41,8
Wapń CA2+
139
ANIONY(mg/l)
Fluorek F-
5,58
Chlorek Cl-
225
Siarczan SO42-
626
Wodorowęglan HCO3-
4 370
Składniki niezdysocjowalne
53,1
Całkowita mineralizacja Bilinskiej Kyselki
7 276
Wolny CO2 (mg/l)
2 410
pH Bilinskiej Kyselki (przy 16 stopniach C)
6,7
Ciśnienie osmotyczne
426 kPa
Bílinská kyselka to źródło uzdrowiskowe stosowane do kuracji pitnych i inhalacji – alkaliczne źródło wodorowęglanowe o wysokiej mineralizacji (5-7 gramów na 1 litr). Bílinská jest nasycona naturalnym dwutlenkiem węgla. Spośród kationów zawiera głównie sód, potas, wapń, magnez i żelazo, z anionów chlorki, siarczany, fluoryd i wodorowęglanowan. Temperatura źródła wynosi 15°C. (Analiza wykonana przez RL PLZ MZ ČR Karlovy Vary 20.12.2018)
Bilinska kyselka

Kuracje pitne z wykorzystaniem Bílinskiej kyselki

Kuracja pitna Bilinska Kyselka

Kuracja pitna Bilinska Kyselka 0,1 do 0,4 litra (1/2 do 2 szklanek Bílinská) rano na czczo lub wieczorem przed snem. Spożycie od 0,2 do 0,5 litra w trakcie lub po posiłku ma korzystny wpływ na trawienie. Zmniejsza zgagę po spożyciu ciężkich potraw, wina i kawy. Stosowanie należy omówić z lekarzem. Wyrafinowany naturalny smak Bílinskiej Kyselki do picia Kwaśno-słony posmak Bílinskiej nadaje wodorowęglan, który w przeciwieństwie do soli kuchennej ma korzystny wpłwy na organizmu.

Inhalacje Bilinskiej kyselki

Bilinská kyselka na oskrzela, zatoki i nos, rozpuszcza śluz. Bilinska kyselka jest jednym z najcenniejszych naturalnych źródeł używanych do inhalacji. Do inhalacji najczęściej wykorzystywane są wysoko zmineralizowane źródła uzdrowiskowe. Jak potwierdziło wiele badań, w delikatny sposób niweluje obrzęk błon śluzowych dróg oddechowych (np. uczucie zatkanego nosa) i jednocześnie pomaga w rozpuszczaniu śluzu w nosie, zatokach i oskrzelach.

Bilinska kyselka na zgagę

Bilinska kyselka, zgaga i nadkwaśność żołądka (refluks). Bílinská kyselka jest bardzo popularna u osób cierpiących na zgagę, ponieważ podana już podczas posiłku skutecznie zapobiega temu nieprzyjemnemu zjawisku poprzez podwójne działanie. Bilinska ma natychmiastowy efekt odkwaszania, a następnie ma wpływ na obniżenie tworzenia się kwasów żołądkowych.

Uzupełnianie minerałów dzięki Bilinskiej kyselce

W czasie upałów, przy wymagającej fizycznie pracy, podczas uprawnia sportów i lub innych sytuacji, w wyniku których potrzebujemy uzupełniać minerały (takich jak choroby biegunkowe). Kombinacja minerałów i soli zawartych w Bílinskiej kyselce działa skutecznie w wielu sytuacjach, w których poszczególne składniki samodzielnie by nie działałyby lub się nie wchłaniały. Zaspokoi codzienne potrzeby naszego organizmu – w 1 – 1,5 litra wody dostarcza 10 – 15 g składników mineralnych, takich jak wapń, fosfor, żelazo, potas, sód czy magnez. Bílinská kyselka jest przepisywana przez lekarzy w celu skutecznej suplementacji minerałów w trakcie chorób biegunkowych. Jest rekomendowana przez dietetyków sportowych sportowcom w celu szybkiego i skutecznego uzupełniania minerałów.

Odkwaszanie organizmu

Zmniejszenie kwasowości krwi i moczu Lecznicze działanie alkalicznych źródeł uzdrowiskowych jest znane od wieków. Bilinska kyselka jest doskonałym przedstawicielem wód alkalicznych, który łączy przyjemne orzeźwiające właściwości wody gazowanej z pozytywnym wpływem na procesy trawienne. Polecana w trakcie ciąży od wieków, w nadkwasowości żołądka, kamicy i podagrze.

Cukrzyca

Zwiększona rezerwa alkaliczna w krwi Bilinska kyselka w ostatnich stuleciach zdobyła uznanie w Europie jako napój wspomagający leczenie cukrzycy. Do dziś jest napojem pierwszego wyboru czeskich diabetyków. W literaturze uzdrowiskowej docenia się jej korzystny wpływ na cukrzycę, dzięki wzrostostowi rezerwy alkalicznej w krwi i wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi.

Źródła Bilinskiej Kyselki

Bilinska kyselka jest pobierana ze źródła BJ 6 Bílina – z studnii o głębokości 190,8 m. Jest wytłaczana podziemnym rurociągiem i gromadzona w zbiornikach o stałej temperaturze . Z tych zbiorników, bez żadnych filtracji lub dodatków chemicznych, woda wędruje do nowoczesnej podziemnej rozlewni. Proces ten pozwala na zachowanie pierwotnej ilości rozpuszczonego dwutlenku węgla w wodzie, co jest pozwala na zachowanie pysznego smaku.

Źródła Bilinskiej Kyselki