KOSZYK
AQUA MARIA

Aqua Maria żywa esencja Mariánské Lázně

Aqua Maria to żywa esencja Mariánské Lázně. Źródłem Aqua Maria jest legenda o pochodzeniu Mariańskich Łaźni. Według tej legendy emerytowany żołnierz, ranny w bitwie w połowie XVIII wieku został uzdrowiony pod źródełkiem wody. W dowód wdzięczności za pomyślne uzdrowienie na drzewie nad źródłem zawiesił Mariánský obraz, które od tego czasu nosiło nazwę Mariánský (Marienquelle), a późniejsze miasto – Łaźnie Mariańskie.

Położenie w pobliżu źródła Mariánské sprawia, że jest ono również silnym źródłem naturalnego tlenku dwutlenek węgla, który jest używany w kompleksie spa do zabiegów medycznych (np. zastrzyki gazowe)

Odwiert balneologiczny BJ-6 Nová Marie o głębokości 60,4 m jest źródłem wysokiej jakości wody mineralnej AQUA MARIA, która miesza się z naturalnym dwutlenkiem węgla.

AQUA MARIA źródlana to woda mineralna o niskim stopniu mineralizacji, nadająca się do całodziennego picia oraz dalszego wykorzystania do przygotowywania potraw i napojów.

Wyciąg z analizy chemicznej dla źródła

KATIONY(mg/l)
Lit Li+
0,03
Sód Na+
21,5
Potas K+
2,77
Magnez MG2+
14
Wapń CA2+
26,3
Cynk Zn2+
0,011
ANIONY(mg/l)
Fluorek F-
0,22
Chlorek Cl-
37,1
Wodorofosforan HPO42-
0,07
Wodorowęglan HCO3-
92
Jod J-
0,002
Brom Br-
<0,01
Kwas krzemowy H2SiO3
32,2
Całkowita mineralizacja AQUA MARIA
277
pH AQUA MARIA (przy 25 stopniach C)
4,92
Ciśnienie osmotyczne
14 kPa
Nasycenie naturalne
2 720
W samym sercu Mariańskich Łaźni wypływa świeża i wyjątkowa woda mineralna AQUA MARIA. Jest integralną częścią nowoczesnego stylu nie tylko w gastronomii, ale także w domu.
AQUA MARIA